Sosyal Sorumluluk

One More International olarak, kurulduğumuz ilk günden beri önemli sosyal sorumluluk projelerine destek vererek etik kurallar çerçevesinde toplum için önemli ve yararlı projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu hareketimizle de tüm firmalara öncü oluyor, olmaya da devam ediyoruz. Bununla beraber projelerinin faydasına inandığımız derneklere de sponsor oluyoruz. 2019 yılı Mayıs ayında sokak çocuklarına yönelik sanat ve yaşam atölyesini hayata geçirmek için başlatılan “Oynar Mısın Benimle?” projesinin sponsoru olduk. Bu ve bunun gibi toplumun yararına yapılan tüm projeleri destekliyoruz.
Şirketimizin temel amacı One More International olarak sürdürülebilir projelere imza atmaktır.
Projelerimizden birkaçı şunlardır;

One More Women
2017 yılının sonunda “One More Women” adını verdiğimiz Global 2. Başkanımız Sn. Sevcihan Saygılı Erdil önderliğinde gerçekleşen bir sivil toplum hareketi başlattık. Bu hareket One More International organizasyonunda var olan liderlerimiz tarafından da desteklenmiştir. Temel amacımız; bir kadının kadın olarak yaşamını rahat sürebilmesine destek olmak ve One More International’ın her zaman destekçileri olduklarını bilmelerini sağlamaktır. One More Ailesi olarak birçok kadınımıza iş imkânı sağladık, kişisel gelişimlerine destek olduk ve hayata kazandırdık. Bununla gurur duymaktan ziyade geleceğe dair hayallerimiz arasında desteğimiz olmadan özgür ve mutlu kadınlar görebilmek var.

One More Breath
2020 yılı içerisinde “One More Breath” adını verdiğimiz sürdürülebilir projelerimizden birini daha hayata geçirdik. Bu projenin ilk aşaması olarak basılı broşürlerimizi kaldırarak QR kodlu broşür sistemine geçiş yaptık. Şirketimizde kağıt tüketimini minimuma indirdik. İkinci adımı olarak da, 10.000 adet fidan bağışı ile One More Hatıra Ormanı’nı kurmak için çalışmalarımızı başlattık. 2023 yılına kadar hedefimiz; doğa kirliliğini azaltmak, ormanları korumak, mürekkep kullanımını azaltmak ve gereksiz kağıt israfını önlemek adına “Kağıtsız Ofis” sistemine geçmek. Bugün attığımız bir adım, yarın hepimize kocaman bir nefes olarak geri dönecek. Bunun bilincinde olarak daha yeşil bir ülke için elimizdeki tüm imkanları kullanarak projelerimizi birer birer hayata geçireceğiz.

One More Education
One More International olarak, ilk günden beri çocuklarımız için çalışmalar yürütmeyi hedefledik. Bu hedefler doğrultusunda 2020 Aralık ayı itibariyle “One More Education” adını verdiğimiz projemizi hayata geçirmek için ilk adımlarımızı attık. İhtiyaç sahibi çocuklarımız için eğitim desteği vermeye hazırlanıyoruz. Her yıl 20 ihtiyaç sahibi çocuğumuzu tespit ederek eğitim ve öğretim hayatını sürdürebilmesi için destek olmayı hedefliyoruz. Her çocuğun eğitim hakkı vardır! Ve biz çocuklarımızın sahip olduğu bu hakkı onlara teslim etmek için var gücümüzle çalışacağız.